26-м РЕКТОРОМ ХДУ СТАВ ОЛЕКСАНДР ХОДОСОВЦЕВ

8 травня 2012 року в актовій залі Херсонського державного університету відбулися збори членів Конференції трудового колективу з нагоди офіційного обрання нового ректора ХДУ.

8 травня 2012 р.

Офіційне оголошення наказу про призначення ректора Херсонського державного університету відбулося 8 травня. Наказ №196-К від 4.05.2012 року, підписаний Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Д.Табачником, зачитав перший заступник голови херсонської обласної державної адміністрації В’ячеслав Білий. Цим наказом на посаду ректора ХДУ призначено доктора біологічних наук, професора Олександра Ходосовцева. У своєму привітанні В.Білий зазначив, що «Херсонська обласна адміністрація налаштована лише на допомогу та всіляке сприяння плідній роботі колективу університету». Серед почесних гостей також були заступник міського голови Сергій Черевко на начальник обласного управління освіти Андрій Яценко. Вони привітали нового ректора із цією важливою подією та побажали вишові подальшого процвітання.

«Я вітаю всіх з перемогою! Перемогою нашого університету в тому, що ми змогли довести Міністерству освіти свою думку: ректора має обирати колектив. Безперечно, новий керівник – це завжди непросто. Але ще складніше, коли це людина, яка жодного дня не працювала в цьому закладі. Олександр Євгенович в нашому університеті пройшов шлях від студента, завідувача кафедри, декана факультету до ректора. Тож на нього всі дивляться із надією і очікують нових перемог і досягнень», – висловила спільну думку голова профкому співробітників та викладачів університету Світлана Волкова.

Студенти також привітали О.Ходосовцева і подарували йому на щастя та вдачу символічну підкову.

На заході була присутня і Світлана Іванівна Захарова - мати ректора університету професора Олега Мішукова, який так передчасно пішов із життя. Перед усім вона побажала новому ректорові міцного здоров’я, мудрості та терпіння. І висловила надію, що він продовжить те, що розпочав Олег Васильович: «Його мрією було зробити наш університет національним. Сподіваюся, що завдяки вам, вона все-таки здійсниться».

Олександр Ходосовцев у своєму зверненні до членів колективу університету подякував усім, хто голосував на березневій конференції. І тим, хто віддав свої голоси за нього, і тим, хто підтримував опонентів. «Адже, - сказав О.Ходосовцев, - таким чином колектив ХДУ продемонстрував що таке дійсні демократичні цінності». Лаконічно ректор окреслив плани на найближче майбутнє та подальші перспективи: «Наразі нас чекає спекотна пора. Найважливіші завдання на сьогодні – це випускна і вступна кампанії. По-перше, треба на найвищому рівні провести державні іспити і випустити достойних спеціалістів, які потрібні сьогодні нашій державі. По-друге, добре підготуватися до вступних іспитів та провести їх не менш якісно, ніж випускні. Таким чином ми маємо рухатися циклічно, по спіралі. І ні в якому разі не замикаючи коло. Ми маємо довести, що Херсонський державний університет – один з найкращих закладів не лише Південного регіону, але всієї України. Сподіваюся на підтримку колективу, адже я знаю, як ви вмієте плідно і з натхнення працювати на благо рідної Alma mater!»